KORKOVÉ PODLAHY EGGER PRO COMFORT

... keď príroda prichádza k vám

Zdravé bývanie sa stáva pre ľudí stále dôležitejšie. Hľadajú preto udržateľné a bezpečné materiály pre svoje návrhy interiérov. Podlaha EGGER PRO Comfort s korkom dokonale spĺňa  tieto kritéria, je udržateľná a skvelo sa po nej chodí, vďaka kombinácii materiálov z dreva a korku pre elastický, teplý a tichý pocit pod nohami. Podlahy Comfort sú 100% bez PVC a zmäkčovadiel, čo prispieva k zdravému prostrediu v interiéri.


 

Korková podlaha Comfort pre vaše pohodlie


Korkové podlahy EGGER PRO Comfort vás v porovnaní s inými podlahovými krytinami zaujmú pocitom pohodlia, ktorý budete cítiť od prvého kroku. Pomocou nich hravo vytvoríte teplý a bezpečný domov pre vás, ale aj pre vaše deti. Už sa viac nemusíte báť, že vaša ratolesť bude sedieť na studenej podlahe. Vďaka svojim vlastnostiam sú podlahy Comfort skvelou voľbou do spální a detských izieb. Kúsok prírody si s podlahami Comfort môžete priniesť aj do svojej obývacej izby alebo kuchyne. Sú tiché, takže ich inštaláciou v miestnosti vytvoríte útulné prostredie, v ktorom sa budete cítiť naozaj príjemne. Presvedčte sa sami o kvalitách podlahy Comfort.

Výhody podlahy Comfort

 • Tichá a teplá vďaka drevu a korku
 • Elastická a príjemná pri chôdzi na boso
 • Odolná voči prachu a nečistotám, vhodná pre alergikov
 • Stálofarebná, odolná voči silnému UV žiareniu
 • Z 87% vyrobená z obnoviteľných surovín
 • Vhodná pre zdravé bývanie- 100% bez zmäkčovadiel a PVC
 • Bezpečný protišmykový povrch
 • Vhodná na podlahové vykurovanie
 • Jednoduchá údržba a čistenie
 • Jedinečný vzhľad vďaka modernej technológií digitálnej tlače
 • Rýchla a ľahká pokládka pomocou inštalačného systému CLIC it! a integrovanej korkovej podložke

Korok, prírodný materiál pre vašu podlahu

Korok je prírodný materiál, ktorý sa získava z duba korkového. Dub korkový rastie na juhozápadnom cípe Pyrenejského poloostrova a priemerne sa dožíva 200 rokov. Kôra sa lúpe prvý krát zo živého stromu po 25 rokoch. Cennou vlastnosťou duba korkového je, že sa sám regeneruje, čo znamená, že sa olúpaná povrchová vrstva po čase obnoví. Na získanie kôry nie je potrebné vyťať jediný strom! Dub korkový sám obnoví svoju kôru, ktorá sa môže opäť odoberať každých 9 rokov. Navyše strom bez kôry viaže viac CO2 ako strom s kôrou.

Chcete vedieť z čoho je podlaha Comfort zložená?

Tajomstvom podlahy Comfort sú dve integrované komfortné vrstvy vyrobené z prírodného korku, ktoré uchovávajú teplo a izolujú zvuk. Drevovláknitý nosič HDF Quell stop plus zabezpečuje robustnosť a tvarovú stabilitu podlahy. Vďaka integrovanej korkovej podložke už nie je potrebné pri inštalácií podlahy použiť žiadnu inú podložku pre akustický útlm.

 

Tiché podlahy

Tichšie než bežné podlahové krytiny na báze dreva- to sú podlahy Comfort. Korok zaisťuje nielen tepelnú, ale aj hlukovú izoláciu. Komfortná korková vrstva na hornej strane počuteľne znižuje hluk v miestnosti. Korok má štruktúru voštiny s neuveriteľným množstvom buniek naplnených vzduchom. V priemere obsahuje 1cm3 korku približne 36 miliónov buniek. Vzduch v bunkách pohlcuje zvuk v miestnosti. Vďaka tomu je korok tým najprirodzenejším absorbentom zvuku na svete. V porovnaní s laminátom znižuje podlaha Comfort hluk v miestnosti až o 43%. Integrovaná korková podložka na spodnej strane podlahy naviac znižuje kročajový hluk.

Teplé a pružné podlahy

Korkové podlahy Comfort vynikajú príjemným, na dotyk hrejivým povrchom. Milióny vzduchových buniek vo vrstvách korku spomaľujú odliv tepla a pôsobia ako účinný prírodný izolant. Poznáte lepší pocit, ako si vyzuť topánky a ponožky a dopriať si chôdzu naboso po teplej prírodnej podlahe?

Ak sa prejdete po podlahe Comfort, ihneď pocítite rozdiel oproti iným podlahám. Keď je na korkové bunky vyvýjaný tlak, vzduch v dutinách sa zmršťuje a znovu rozťahuje, keď je tlak uvoľnený. Táto pružnosť má pozitívny vplyv na chrbticu a kĺby. Zatiaľ čo tvrdá podlaha zaťažuje naše svaly a šľachy kvôli vysokej energii vibrácií, príliš mäkká podlaha spôsobuje vyššiu únavu. Podlahy Comfort udržujú optimálnu rovnováhu a ponúkajú pohodlie a úľavu pri chôdzi a státí.

Odolné a zdravé podlahy

Podlaha Comfort sa vyznačuje dlhou životnosťou. Ekologická nášľapná vrstva podlahy je odolná voči UV žiareniu, proti škvrnám, ľahko sa čistí a chráni dekor pred vyblednutím. S triedou záťaže 31 alebo 32 je podlaha vhodná aj pre menej zaťažované komerčné priestory, napr. hotelové izby alebo terapeutické miestnosti.

Antibakteriálny povrch chráni podlahu pred choroboplodnými zárodkami a zaisťuje, že čistenie a údržba budú jednoduché a bez stresu. Povrch podláh Comfort nepriťahuje prach, ktorý je jednou z najčastejších príčin alergií u detí.

Šetrné k životnému prostrediu

Korkové podlahy Comfort sú zložené z korku- obnoviteľného prírodného materiálu a vlákien dreva, ktoré pochádzajú výhradne zo stromov z lesov certifikovaných podľa PEFC. Podlaha je z 87% vyrobená z obnoviteľných surovín. Vedľajšie produkty z piliarského priemyslu spoločnosť EGGER ďalej spracováva a tým prispieva k recyklačnému hospodárstvu.

Podlahy sú vyrobené 100% bez PVC a zmäkčovadiel, takže si môžete byť istý, že výberom podlahy Comfort si vytvoríte zdravú vnútornú klímu. Uznávané ekologické značky ako Blue Angel, A+ alebo M1 osvedčili nezávadnosť tejto podlahy.

Moderný dizajn alebo tradičný interiér?

S našou ponukou autentických dekorov podláh Comfort si vždy vyberiete tú správnu podlahu pre akýkoľvek priestor. Prispôsobte podlahu svojmu štýlu! Vytvorte si pre seba útulný priestor s nadčasovými drevodekormi, alebo buďte "IN" a zvoľte si podlahu v kreatívnom vzhľade.

A v čom je ukryté tajomstvo krásy podlahy Comfort?

Mimoriadne efekty podláh sú dosiahnuté využitím modernej technológie digitálnej tlače. Vysoko kvalitná potlač priamo na korkovej vrstve ponecháva vlastnosti korku nedotknuté a zaručí vám čistý korkový zážitok.

V našej ponuke nájdete 25 dekorov vo vzhľade dreva, v trendovom vzhľade rybej kosti alebo kreatívne vzory. Nech si už zvolíte akýkoľvek dekor, výsledok bude vždy perfektný.

Aby bol Váš pocit z novej podlahy dokonalý, podlahu Comfort si môžete vybrať v 3 rôznych formátoch podlahových dosiek: Classic, Large a Kingsize. Výberom správneho formátu výrazne ovplyníte to, ako bude vaša podlaha v miestnosti pôsobiť. Zatiaľ čo malé miestnosti vyzerajú väčšie s krátkymi a úzkymi podlahovými doskami, priestranné miestnosti sú optimálne zvýraznené dlhými a širokými doskami.

Vhodné na podlahové vykurovanie

Môžu byť teplé korkové podlahy ešte teplejšie? Áno! Podlahu Comfort môžete bez problémov inštalovať na elektrické, ale aj teplovodné podlahové vykurovanie,čím sa jej pozitívny a príjemný tepelný efekt ešte zvýši. Tento postup nie je v rozpore s izolačným účinkom hornej korkovej vrstvy. Tajomstvo spočíva vo vyváženej celkovej štruktúre podlahy. Nosná doska z prírodných drevných vlákien s vysokou hustotou v kombinácii s jemnou frakciou korkových vrstiev zaisťuje dobrý prenos tepla smerom nahor. Tepelný odpor (R) podlahy v hrúbke 10 mm je len 0.09 m2.K/W.

Jednoduchá inštalácia

Na rozdiel od tradičných korkových podláh, ktoré sa museli lepiť, je pokládka podlahy Comfort jednoduchá vďaka flexibilnému inštalačnému systému CLIC it! Podlahu je možné inštalovať plávajúcim spôsobom. Vďaka integrovanej korkovej podložke, nie je potrebné pri pokládke podlahy použiť žiadnu ďalšiu podložku. Ak podlahu kladiete na minerálny podklad, je nutné použiť dodatočnú parozábranu EGGER ALU Flex, aby sa zabránilo prieniku vlhkosti z podkladu. Na spájanie dvoch častí parozábrany odporúčame použiť hliníkovú pásku EGGER ALU Tape.

Originálne príslušenstvo

Chýba vám ešte niečo k dokonalosti vašej podlahy? Pre dosiahnutie čo najlepšieho výsledku pri pokládke podlahy vám doporučujeme podlahu doplniť vhodne zladeným podlahovým príslušenstvom EGGER. Aby vaša podlaha pôsobila ucelene a harmonicky je potrebné doladiť k nej soklové lišty a prechodové profily, pomocou ktorých vytvoríte vzhľadovo pekné zakončenia a prechody. V našej ponuke nájdete kvalitné MDF lišty EGGER vo vzhľade drevodekoru, ako aj moderné biele lišty v klasickom alebo profilovanom vzhľade v rôznych výškach. Hravo nimi prekryjete dilatačné škáry pri stenách, ktoré vám vzniknú pri inštalácií podlahy.

Prípadné drobné poškodenia podlahy môžete hravo opraviť pomocou našich opravných sád Decor Mix and Fill. Dlhodobo krásny vzhľad si naše podlahy zachovajú používaním čistiaceho prípravku EGGER Clean-it. Vďaka svojmu špeciálnemu zloženiu chráni hrany podlahy a pri čistení nezanecháva šmuhy.


Prejsť na ponuku korkových podláh EGGER Comfort >>

Cookies