SOKLOVÉ LIŠTY A PRECHODOVÉ HDF PROFILY EGGER

Pri pokládke podlahy je dôležité myslieť na každý detail. Aby ste dosiahli dokonalý a ucelený vzhľad podlahy, je potrebné vybrať si tie správne soklové lišty a prechodové profily, ktoré plnia nielen estetickú funkciu, ale zároveň budú chrániť vašu podlahu. Náš sortiment soklových líšt a prechodových HDF profilov značky EGGER výborne skombinujete s podlahami EGGER PRO Laminát, DESIGN GreenTec a korkovými podlahami PRO Comfort. Zladenie líšt a profilov s farebným odtieňom podlahy vám zaručí, že vaša nová podlaha bude vyzerať skvelo pri zachovaní maximálnej funkčnosti a odolnosti.

Soklové lišty EGGER 2400 x 17 x 60 mm

Soklové lišty sú dôležitým prvkom pri dokončení každého interiéru. Podlahe dodávajú čisté ukončenie a estetický vzhľad, ale zároveň plnia aj ochrannú funkciu- chránia vaše steny pred znečistením. Slúžia na prekrytie dilatačných škár pri stene, ktoré vzniknú pri pokládke podlahy medzi stenou a podlahou, čo z estetického hľadiska nepôsobí pekne a je preto potrebné túto medzeru zakryť vhodne zvolenou soklovou lištou.

Lišty EGGER vysoké 60 mm vo vzhľade drevodekoru vďaka širokej farebnej škále zladíte s akoukoľvek podlahou EGGER čím dosiahnete dokonalé ukončenie vašej novej podlahy. Tieto robustné lišty sú zhotovené z MDF jadra a vodoodpudivej fólie s dekorom. Lišty je možné namontovať lepením použitím montážneho lepidla, alebo pomocou kovových úchytov EGGER Clipstar.  Vo vnútri lišty je možné elegantne skyť prípadný kábel, ktorý je vedený pozdĺž steny v miestnosti. Prekrytie spojov soklových líšt dosiahnete použitím plastových prvkov EGGER (rohy, spojky, ukončenia), ktoré sú vhodne zladené s dekorom lišty.

 

 

Široká farebná škála 60 mm soklových líšt EGGER

Soklové lišty EGGER 60 mm máme v ponuke v širokej farebnej škále, čím sa dosiahne dokonalé zladenie lišty s podlahou.
 

Plastové komponenty EGGER k soklovým lištám 60 mm

Vonkajšie a vnútorné rohové prvky, koncovky a spojovacie prvky sa hodia k 60 mm soklovým lištám EGGER a sú k dispozícií v 24 drevodekoroch a 3 uni farbách ( biela, strieborná, čierna). Ich použitím nemusíte soklové lišty zložito zarezávať.

 

 

Montáž soklových líšt EGGER 60 mm pomocou úchytov EGGER Clipstar

Aby bolo možné 60 mm soklové lišty ľahko pripevniť k stene, nájdete v našej ponuke kovové úchyty EGGER Clipstar. Lišty sa jednoducho pripevnia na úchyty. Pri montáži sa odporúča použiť úchyty v odstupoch 25- 50 cm, avšak pri väčších nerovnostiach stien je možné počet úchytov zvýšiť podľa potreby. Spôsob montáže pomocou úchytov umožní lišty v prípade potreby (napr. pri maľovaní) rýchlo a jednoducho odstrániť a opätovne nasadiť.

Moderné biele soklové lišty EGGER

V súčasnej dobe sa biele soklové lišty tešia veľkej obľube. Sú elegantné a výborne kombinovateľné s ostatným zariadením v miestnosti, čím dodajú každému interiéru jedinečný štýl a stanú sa dominantným dekoračným prvkom v priestore. V našej ponuke bielých soklových líšt značky EGGER nájdete  profilované a hranaté lišty v rôznych výškach a môžete ich tak ľahko pripôsobiť vášmu vkusu.

Biele profilované soklové lišty HAMBURG

Biele profilované soklové lišty EGGER vás očaria svojím jednoduchým a zároveň zaujímavým vzhľadom. Perfektne sa hodia do moderného, ale aj vintage štýlu interiéru. Vytvárajú pôsobivý dojem, dodajú podlahe čisté ukončenie a dokonalý, atraktívny vzhľad. S lištou HAMBURG prekryjete dilatačné medzery medzi podlahou a stenou veľmi štýlovým spôsobom. Lišty si môžete vybrať v dvoch výškach: 70 mm alebo 100 mm. Robustné krycie lišty sú zhotovené z MDF jadra a vodoodpudivej fólie, ktorá sa môže v prípade potreby natierať akrylovou farbou. Farbu lišty si tak môžete prispôsobiť k farbe steny. Lišty odporúčame natrieť ešte pred ich samotnou inštaláciou. Nainštalovať ich môžete pomocou montážneho lepidla alebo kompresným klincovaním.

V našej ponuke si môžete vybrať lišty v nasledujúcich rozmeroch:

 • 2400 x 18 x 100 mm 
 • 2400 x 18 x 70 mm

Biele hranaté soklové lišty CUBICAL

S modernými hranatými soklovými lištami EGGER v bielej farbe s minimalistickým lineárnym charakterom skrášlite svoj interiér a vytvoríte v ňom pôsobivý dojem. Lišty CUBICAL, rovnako ako lišty HAMBURG, sú zhotovené z MDF jadra a vodoodpudivej fólie, ktorá sa môže v prípade potreby natierať akrylovou farbou. Slúžia na prekrytie dilatačných špár medzi podlahou a stenou, ktoré vzniknú pri pokládke podlahy. Montujú sa lepením alebo kompresným klincovaním. Lišty CUBICAL sú dostupné v 4 rôznych výškach, čo vám zaručí, že si vyberiete vždy tu správnu lištu, ktorá dokonale zapadne do vášho interiéru.

V našej ponuke si môžete vybrať lišty v nasledujúcich rozmeroch:

 • 2400 x 16 x 40 mm  
 • 2400 x 18 x 60 mm 
 • 2400 x 18 x 80 mm 
 • 2400 x 18 x 100 mm 

Biele hranaté soklové lišty BUDGET

Moderné biele hranaté soklové lišty BUDGET majú rovnaké vlastnosti ako lišty CUBICAL. Sú zhotovené z MDF jadra a vodoodpudivej fólie a pred samotnou inštaláciou sa môžu v prípade potreby natrieť akrylovou farbou. V našej ponuke sú dostupné v 2 rôznych výškach a šírkach. Lišty spoľahlivo prekryjú dilatačnú špáru medzi stenou a podlahou.

V našej ponuke si môžete vybrať lišty v nasledujúcich rozmeroch:

 • 2400 x 16 x 58 mm 
 • 2400 x 14 x 80 mm

Prejsť na ponuku soklových líšt EGGER >>

HDF profily EGGER pre dokonalé ukončenia

S HDF profilmi EGGER môžete dodať svojej podlahe dokonalé zakončenie. Vytvárajú dekoratívny a čistý prechod medzi rôznymi podlahovými krytinami. Dokážu elegantne prekryť nevzhľadné prechody medzi dvoma podlahami s rôznymi dekormi a tiež si hravo poradia pri prechode dvoch podláh s rozdielnou výškou. Pri výbere správneho prechodového profilu je dôležité si uvedomiť, kde bude profil umiestnený a aký účel má plniť. Iný profil sa požíva pri spájaní dvoch podláh a iný zase pri ich ukončení. V našej ponuke nájdte kvalitné HDF profily: prechodové, nábehové a ukončovacie.

Prechodové profily EGGER

HDF prechodové profily EGGER slúžia na spájanie dvoch podláh rovnakej výšky a zároveň prekrývajú nevyhnutné dilatačné medzery na prechodoch medzi dvoma podlahami. Profily sú dostupné v rôznych dekoroch, čím vizuálne ladia so zvoleným dekorom podlahy a dodajú jej ucelený vzhľad. Tieto profily sa upevňujú do kotviaceho profilu. Tento spôsob montáže zabezpečí správnu funkčnosť dilatačných špár podlahy, ktoré je nutné vytvoriť pri plávajúcej pokládke ako aj pri celoplošnom lepení podlahy. Kotviaci profil nie je súčasťou profilu, preto ho odporúčame dokúpiť samostane.

 • Rozmery: 2400 x 44 x 12 mm

 

Nábehové profily EGGER

Pokiaľ majú podlahy rôzne výšky je potrebné použiť vyrovnávací profil, aby sa úrovne podláh vyrovnali. Naše HDF nábehové profily EGGER umožňujú čistý a opticky atraktívny prechod. Sú dostupné v širokej škále dekorov a hravo ich tak prispôsobite vašim vizuálnym požiadavkám. Profily sa upevňujú do kotviaceho profilu.

 • Rozmery: 2400 x 44 x 12 mm

 

Ukončovacie profily EGGER

HDF ukončovacie profily EGGER umožňujú atraktívne a estetické ukončenie podlahy pri stenách, dverách a francúzskych oknách. Vďaka širokej farebnej škále dekorov si ľahko prispôsobite profil k podlahe, čím dosiahnete dokonalý finálny vzhľad. Ukončovacie profily sa kotvia rovnako ako nábehové a prechodové profily do kotviaceho profilu.

 • Rozmery: 2400 x 33 x 12 mm

Kotviace profily EGGER

Kotviace profily EGGER sa používajú na uchytenie prechodových, nábehových a ukončovacích HDF profilov EGGER. Montujú sa pomocou skrutiek alebo montážnym lepidlom. V našej ponuke nájdete 2 druhy kotviacich profilov:

 • kotviaci profil, ktorý je určený pre podlahové konštrukcie ( hrúbka podlahy + hrúbka podložky) do 10 mm ( rozmer: 2400 x 10 x 7 mm)
 • kotviaci profil, ktorý je určený pre podlahové konštrukcie ( hrúbka podlahy + hrúbka podložky) od 10 do 14 mm ( rozmer: 2400 x 10 x 10)

Prejsť na ponuku HDF PROFILOV EGGER >>

Cookies